הכוח הנשי של בייבי ליס

8 מרץ, 2020

רבות מהיולדות באיכילוב שמחות לגלות שנשות הצוות הרפואי של בית החולים ממשיכות ללוות אותן גם במלונית. המפגש המחודש עם הרופאות והאחיות המסורות נוסך תחושת ביטחון.

לרגל יום האישה הבינלאומי, שחל ב 8.3, צילמנו שלוש נשות צוות בייבי ליס בסביבת עבודתן. כל אחת מהן שיתפה אותנו בתפיסת העולם שמנחה אותה בעבודתה עם מטופליה, ובחזון שלה.

ד"ר רונלה מרום, מומחית ברפואת ילדים, מנהלת יחידת ילודים בבית החולים ליס ורופאת הילודים של בייבי ליס:

"אני רואה את עצמי ברת מזל, שהייעוד המקצועי שלי הוא לטפל בתינוקות בני יומם, שכל עתידם לפניהם. אלה חיים מקצועיים מלאי משמעות. זו זכות להיות שם בשביל אלה שרק באו לעולם וצריך לגונן עליהם, להבריא אותם, לפלס עבורם את הצעדים הראשונים בעולם. זה מרגש אותי כל פעם מחדש לראות את העיניים הבורקות, הבוטחות, המוקירות, של ההורים, שיודעים שהיקר להם מכל מקבל את הטיפול הטוב ביותר. כאישה, אני גאה להיות בעלת קריירה ולהוות דוגמה לסטאז'ריות בתחילת דרכן.
מקצוע הרפואה אינו קל. הוא טומן בחובו אחריות עצומה ולא פעם אני לוקחת איתי את העבודה הביתה וחושבת על המטופלים שלי.

הלב שלי מתרחב עם כל הצלחה בטיפול בתינוק שהיה במצוקה. במובן זה, כולם היו ילדיי.

מה החזון שלך?

"שכל תינוק יקבל את התנאים הראשוניים הדרושים כדי לפרוח ולחיות בבריאות טובה. אני תורמת לכך במסעות התנדבותיים של משלחות רופאים לאפריקה. אני שואבת סיפוק מכך שאי שם יש ילדים שלעולם לא יכירו אותי, אבל עשיתי מה שיכולתי למען הישרדותם מייד אחרי הלידה. וזה אושר בשבילי"."

קירה אברבוך, אחות ויועצת הנקה במלונית ובאיכילוב, עובדת עם תינוקות בני יומם כבר 15 שנים.

"לידה היא אירוע מרכזי בחיי האישה וכל מה שמתלווה לזה נכנס לזיכרון לתמיד. זהו רגע של התרגשות ורגישות רבה, שמחייב גם את הצוות להיות קשוב ומבין.

כמי שפוגשת במשך כל יום אימהות טריות חשוב לי להעניק להן את התמיכה המירבית, לתת לתת מענה לשאלות ולפחדים. גם אני הייתי אמא בראשית דרכה ומה שהיה חשוב לי באותו זמן זה לקבל מידע נכון ומדויק. כשיש לך את המידע, את מרגישה יותר מוגנת ופחות מבולבלת, יותר בטוחה".

מה חשוב לך להעניק לאמא החדשה?

"כלים בסיסיים, שיעזרו לה בחיי היומיום ובגידול התינוק כמו החתלה, רחצה, אחזקה נכונה והאכלה. אני יכולה להרגיע ולומר שזה נראה מאד מורכב ומסובך בהתחלה, אבל כל הזמן משתכללים – וזה נהיה יותר קל. הכי חשוב – ליהנות מכל רגע ולשמור על אווירה טובה בבית ובמשפחה.
החזון שלי הוא שכל תינוק וכל הורה יקבלו יחס מכבד, מכיל ואוהב".

ג'ני פלדמן, האחות האחראית על התינוקייה של בייבי ליס, היא גם האחות האחראית על מחלקת היילודים בבית החולים איכילוב, יולדות "ליס".

"אני עובדת במחלקת היילודים כבר 23 שנים", היא מספרת.

"במשך השנים, יצא לי לטפל בעשרות אלפי תינוקות ולפגוש כל כך הרבה הורים מאושרים. אני קמה כך בוקר עם המון שמחה בלב על כל שהתמזל מזלי וזאת העבודה שלי.

מה שמיוחד בעבודה שלי זה שכל פעם שאני מגיעה לעבודה זה מרגיש לי כאילו הגעתי לאירוע של המשפחות.

ואכן, הולדת תינוק היא אירוע מכונן בחיי משפחה, אירוע שאין דומה לו בעוצמות הרגשיות שבהן הוא מציף. זו זכות, בשבילי, להיות שותפה באירוע כזה.

התפיסה שלי היא שהיולדת צריכה לצאת מהמלונית עם הרגשה שהיא עברה חוויה חיובית. לשם אני שואפת. חשוב לי שהאם הטרייה תרגיש שהיא יחידה ומיוחדת בשביל האחות, וכך גם התינוק או התינוקת שלה.

מה המסר שאת רוצה להעביר לרגל יום האישה?

"עם כל היותך אמא, שמרי גם על העצמיות שלך כאישה. האימהות היא חוויה ששואבת המון זמן ואנרגיה, אבל דאגי גם לעצמך. פני זמן בשביל עצמך, בשביל הדברים שעושים לך טוב. כשאת טעונה ומאושרת – יש לך יותר סבלנות וכוח לטפל באחרים.

יש לי שלושה ילדים, שני הגדולים הם תאומים בני 19 ומשרתים בצבא, והקטן בן 8. חוויית ההורות שלי ממלאת אותי באושר, והעצה שלי היא שלמרות האתגרים דעי לך שתקופת התינוקות חולפת מהר, ואת עוד תתרפקי עליה. אז תיהני ממנה!".

בבלוג של בייבי ליס תוכלי למצוא כתבות שבדיוק מעניינות אותך, אמא חדשה ומהממת!
אינסטגרם
  • Instagram Image
  • צולם היום בבייבי ליס >>> גם בימים קשוחים אלה, יש נחמה ואושר למראה של משפחה חדשה נוצרת. #תינוק בן יומו מצליח להעלות חיוך, להמיס לב, להשכיח במעט את הדאגות. 
בייבי ליס - אי של שפיות. להזמנות: 03.7770000
.
#לידה #מלוןבייביליס #מלוניתבייביליס #ביתחוליםליס #לידה #הנקה #תינוקחדש #תינוק #baby_lis_mommy #baby_lis_hotel #הורות #משפחה #לידהקלה  #linux_ii
  • עדכון חשוב ליולדות >>>
🆕
בית החולים ליולדות ליס מאפשר לעבור למלון בייבי ליס שעתיים לאחר הלידה.
בשל היערכות איכילוב למצב הנוכחי, יולדות יוכלו לעבור ישירות מחדר הלידה למלונית, וזאת לאחר קבלת אישור רפואי.
בהתאם לכך, אנו בבייבי ליס ערוכים לקבלת יולדות, מייד אחרי הלידה.
 לידיעתכן, ניתן להגיע למלון גם ללילה אחד בלבד 👶 הולכים לקראתכם: בן הזוג יוכל להצטרף אלייך לשהות במלונית ללא עלות *המלון שומר לעצמו את הזכות לשנות את ההטבה בכל עת.
לפרטים והזמנות: 03.7770000
.
.
#יולדות #לידה #מלוןבייביליס #מלוניתבייביליס #ביתחוליםליס #איכילוב #הנקה #לידהקלה #baby_lis_mommy #baby_lis_mommy #אמאטריה #חדרלידה #לידהקלה
  • יולדת בקרוב? דווקא עכשיו הכי נכון להגיע לבייבי ליס!
השמירה על הבריאות היא הדבר הכי חשוב, ולכן שעתיים בלבד אחרי הלידה כבר תוכלי להיות במקום הכי בטוח עבור תינוקך ועבורך. 
בייבי ליס- אי של שפיות בתקופה מתוחה || ניתן להזמין לילה אחד || לבירורים והזמנות 03.7770000 או באתר www.babylis.co.il
.
.
#מלוניתבייביליס #ללדת #לידה #ביתחוליםליס #הנקה #תשעהירחילידה #תשעהחודשים #baby_lis_hotel #baby_lis_mommy
  • עדכון חשוב ליולדות: בית החולים ליולדות ליס מאפשר לעבור למלון בייבי ליס שעתיים לאחר הלידה.
בשל היערכות איכילוב לקליטת חולי #קורונה, #יולדות יוכלו לעבור ישירות מחדר הלידה ל#מלונית, וזאת לאחר קבלת אישור רפואי.

בהתאם לכך, אנו #בבייביליס ערוכים לקבלת יולדות, מייד אחרי הלידה. לידיעתכן, ניתן להגיע למלון גם ללילה אחד בלבד.
לשאלות נוספות ובירורים ☎️03.7770000
.
.
#baby_lis_mommy #baby_lis_hotel #מלונית  #ביתחוליםליס #לידה #לידהראשונה #חדרלידה #תשעהירחילידה #מלוניתבייביליס
  • קירה אברבוך, אחות בתינוקיה של מלון בייבי ליס, תמיד אהבה לתת עצה טובה לאורחות לגבי הטיפול ברך הנולד. בזמנים אלה, היא מרגישה שהיא באיזשהו מקום גם תחליף להיעדר דמות הסבתא, שמנועה מלבוא לבקר את היולדת.
"עכשיו ״לדאגות הקבועות״ של ההורים התווספו עוד דאגות הקשורות לווירוס", היא מספרת. "הם לא יכולים לקבל חיבוק ותמיכה מהסבים והסבתות ומהחברים, או לצאת לטיולים בחוץ - ובעצם נותרים די לבד במערכה החדשה. לכן יותר מתמיד חשוב לנו - אנשי הצוות הרפואי של בייבי ליס - שההורים יצאו מאיתנו עם כמה שיותר כלים לטיפול יומיומי בתינוק. ובעיקר חשוב לנו לשמור על רוח טובה כי גם זה יעבור. אני נפרדת מכל אורחת במלונית בתקווה שבלידה הבאה נפגש בשגרה רגועה ובריאה יותר.
איך המצב השפיע על השגרה בתינוקייה? "אנחנו מקפידות שיהיו מעט אנשים בו זמנית בתינוקיה עצמה. בוטלו הדרכות קבוצתיות אז עושים הדרכות אישיות וקטנות. וכמובן יש הקפדה יתרה על נקיון והייגיינה. אם יש משהו מנחם ונורמלי בימים לא פשוטים אלה, זה לראות את האושר שקורן מעיניהם של ההורים הטריים. למרות הדאגות, החרדה והמתח, שמחכים מחוץ לבועת המלונית, הם חווים את הרגש האנושי הזה - שמחה על הולדת תינוק חדש. מודה שזה מחזק גם אותי".
.
#מלונית #מלוניתבייביליס #baby_lis_mommy #baby_lis_hotel #ביתחוליםליס #לידה #הנקה
המומחים שלנו מדברים
Play Video Play Video Play Video