המלונית נתנה לי כלים חשובים

31 דצמבר, 2019

לפני הפיכתה לאמא בפעם הראשונה, השחקנית ירדן מרחבי-טמיר הכינה את עצמה בצורה מדוקדקת: קראה, למדה, סיירה והחליטה לבחור בבייבי ליס. חודש אחרי הלידה היא משתפת בחוויות הלידה והאירוח במלונית.

 

 

את המסע המרגש שלה אל האימהות התחילה השחקנית ירדן מרחבי-טמיר עם רצון עז ללמוד הכל על העולם החדש שהיא עומדת להיכנס אליו, עם כניסתה להיריון.

"בגדול, ההיריון עבר עליי מעולה", היא נזכרת כיום, חודש לאחר הלידה. "נכון שבהתחלה היה לי קשה להשלים עם העובדה שאורח החיים שלי הולך להשתנות – גם במהלך ההיריון וכמובן שאחרי הלידה – אבל לאט-לאט, כמו כל דבר בחיים, התרגלתי".

במהלך ההיריון היא השתדלה לשמר את כל ההרגלים שלה מלפני ההתעברות. "כמו הספורט, שאני עושה, האוכל המזין שאני מקפידה עליו תמיד וגם ההנאות של החיים. לדוגמה, בשבוע ה-36 נסעתי למדבר ליומיים לחתונה של החברים הכי טובים שלי, והייתי על הרגליים עד שלוש לפנות בוקר כמו כולם. והיה לי מדהים! הקפדתי לעשות פילאטיס מכשירים ויוגה לאורך כל ההיריון – עד שבוע לפני שילדתי. באופן כללי, לא סבלתי מבחילות, מהקאות או מקשיים פיזיים, כך שאני מעריכה את ההיריון שלי. זה ממש לא מובן מאליו".

איך התכוננת ללידה?

"לאט-לאט. ככל שהתאריך המיועד התקרב, ככה קראתי יותר והתארגנתי יותר לקראת הדבר. קראתי כמה וכמה ספרים מעניינים – גם על לידה טבעית, גם על הורות, וגם על הגישות השונות לאחד משני התחומים. אני חושבת שלצרוך ידע בנושא זה חשוב מש. ככל שאספתי יותר מידע, ככה הרגשתי מה מתאים לי יותר ומה פחות. הבחירה ללדת בליס התקבלה בזכות המקצוענות של צוות המיילדות והרופאות, והמעבר לבייבי ליס תוכנן מראש כי היה ברור לי שאני צריכה נחיתה רכה אחרי חוויית הלידה. בעלי בוריס ואני היינו בסיור הכנה ללידה בבית החולים ליס, שהסתיים במלונית. התרשמנו מהתינוקייה האינטימית, שבה היילודים נמצאים בהשגחה רפואית 24 שעות ביממה, ומהאוכל: איזה שפע ומגוון!".

איך הייתה הלידה?

"לתדהמתי, זאת הייתה חוויה לא פחות ממדהימה! למען האמת, התכוונתי ללדת טבעי, אבל באתי מאד פתוחה בראש לכל תסריט, מהסיבה שידעתי שאין לי מושג לקראת איזה כאב אני הולכת. היה ברור לי שאוכל להחליט רק ברגע האמת. ואכן, כך קרה. כשהגעתי למיון, הבנתי שאני לא יכולה להתמודד עם הכאבים של הצירים, ולכן בחרתי לקבל אפידורל – ואין שמחה ממני על כך. חוויתי את הלידה בצורה עוצמתית ביותר. למזלי הרב, הייתה לי לידה מהחלומות – שלוש שעות מהרגע שהגענו למיון – ילדתי!".

בחדר הלידה היו עם ירדן בעלה, אמה ואביה. אבל לא רק הם. "גם חמותי נכחה במעמד. אני יודעת שזה חריג, אבל רציתי לחלוק את הרגע המיוחד הזה עם האנשים הכי קרובים ללבי".

המעבר לבייבי ליס היה קצר ומהיר – כמה עשרות מטרים של חציית גשר מקורה. "התחושה הייתה שהגעתי לגן עדן ליולדת", היא משחזרת. "בחרנו להתארח במלונית, כי היה לנו ממש חשוב להתפנק כמה שאפשר ולהתאקלם בצורה רכה ונעימה לתפקיד חיינו כהורים חדשים. במקום לרוץ עם תינוק בן כמה ימים הביתה, ולהיות אובדי עצות ונטולי שינה, רצינו להתאפס על עצמנו ולקבל את הידע הבסיסי שכרוך בטיפול בתינוק.

"אני מודה שגם רצינו לישון טוב, לאכול טוב ולהתאזן לפני תחילת המרוץ הזה שנקרא הורות. ואם כבר מדברים על לישון, אז המיטות המתכווננות פשוט מטורפות, נוחות, נוחות, כמעט שלא רציתי לצאת מהמיטה עם המצעים המגוהצים והריחניים. ועוד לא דיברנו על השקט והפרטיות, שיש לך כשאת בחדר שלך במלונית. זה עולם אחר, זה לא בית חולים.

ידעתי שאני יכולה להשאיר את התינוק שלי, הדבר הכי יקר לי בעולם, עם האחיות בתינוקייה – ולהתאוורר קצת. היו שעות, לא רק בלילה, שבהן בעלי ואני רצינו לשבת לאכול בשקט זה עם זו, או לנוח בחדר. הופתעתי מכמות המתנות שחיכו לנו, כמו לכל אורחת, בחדר. היו שם המון פריטים חיוניים לטיפול בתינוק, ומהמותגים הטובים ביותר. זה לא רק נחמד ומתחשב אלא גם חוסך לך כמעט אלף שקל על דברים שהיית צריכה לרוץ לקנות".

מה הכי אהבת במלונית?

"תחושת הפינוק שאחרי הלידה היא פרייסלס! וזה לגמרי מה שמקבלים במלונית. אהבתי הכל! לפני הכל, היחס המדהים של הצוותים. צוות הקבלה היה מקסים, צוות התינוקיה היה מקצועי ומרגיע, צוות המטבח הכין ארוחות שף וצוות הניקיון דאג לכך שהכל יהיה מצוחצח ומזמין. בכל פרמטר הרגשתי את המקצוענות, את המצויינות, תחושה שהאנשים האלה יודעים בדיוק מה הם עושים. קיבלתי הדרכת הנקה. זה דבר כל כך חשוב אחרי הלידה. ממש רציתי לרכוש כלים וידע לפני שאני יוצאת הביתה עם התינוק. במלונית, יש ייעוץ הנקה כל יום, ויכולתי לקבל את כל התשובות לשאלות שהיו לי. גם בתינוקיה, כשהגעתי להניק בלילה, האחיות התורניות, גם נתנו לי טיפים מהניסיון שלהן. אתנחתא מאד חביבה הייתה מסאז' כפות הרגליים המפנק. אחרי הלידה הייתי צריכה שיעטפו אותי, שיעניקו לי, שידריכו אותי – וזה בדיוק מה שקיבלתי במלונית!


בבלוג של בייבי ליס תוכלי למצוא כתבות שבדיוק מעניינות אותך, אמא חדשה ומהממת!
אינסטגרם
  • Instagram Image
  • צולם היום בבייבי ליס >>> גם בימים קשוחים אלה, יש נחמה ואושר למראה של משפחה חדשה נוצרת. #תינוק בן יומו מצליח להעלות חיוך, להמיס לב, להשכיח במעט את הדאגות. 
בייבי ליס - אי של שפיות. להזמנות: 03.7770000
.
#לידה #מלוןבייביליס #מלוניתבייביליס #ביתחוליםליס #לידה #הנקה #תינוקחדש #תינוק #baby_lis_mommy #baby_lis_hotel #הורות #משפחה #לידהקלה  #linux_ii
  • עדכון חשוב ליולדות >>>
🆕
בית החולים ליולדות ליס מאפשר לעבור למלון בייבי ליס שעתיים לאחר הלידה.
בשל היערכות איכילוב למצב הנוכחי, יולדות יוכלו לעבור ישירות מחדר הלידה למלונית, וזאת לאחר קבלת אישור רפואי.
בהתאם לכך, אנו בבייבי ליס ערוכים לקבלת יולדות, מייד אחרי הלידה.
 לידיעתכן, ניתן להגיע למלון גם ללילה אחד בלבד 👶 הולכים לקראתכם: בן הזוג יוכל להצטרף אלייך לשהות במלונית ללא עלות *המלון שומר לעצמו את הזכות לשנות את ההטבה בכל עת.
לפרטים והזמנות: 03.7770000
.
.
#יולדות #לידה #מלוןבייביליס #מלוניתבייביליס #ביתחוליםליס #איכילוב #הנקה #לידהקלה #baby_lis_mommy #baby_lis_mommy #אמאטריה #חדרלידה #לידהקלה
  • יולדת בקרוב? דווקא עכשיו הכי נכון להגיע לבייבי ליס!
השמירה על הבריאות היא הדבר הכי חשוב, ולכן שעתיים בלבד אחרי הלידה כבר תוכלי להיות במקום הכי בטוח עבור תינוקך ועבורך. 
בייבי ליס- אי של שפיות בתקופה מתוחה || ניתן להזמין לילה אחד || לבירורים והזמנות 03.7770000 או באתר www.babylis.co.il
.
.
#מלוניתבייביליס #ללדת #לידה #ביתחוליםליס #הנקה #תשעהירחילידה #תשעהחודשים #baby_lis_hotel #baby_lis_mommy
  • עדכון חשוב ליולדות: בית החולים ליולדות ליס מאפשר לעבור למלון בייבי ליס שעתיים לאחר הלידה.
בשל היערכות איכילוב לקליטת חולי #קורונה, #יולדות יוכלו לעבור ישירות מחדר הלידה ל#מלונית, וזאת לאחר קבלת אישור רפואי.

בהתאם לכך, אנו #בבייביליס ערוכים לקבלת יולדות, מייד אחרי הלידה. לידיעתכן, ניתן להגיע למלון גם ללילה אחד בלבד.
לשאלות נוספות ובירורים ☎️03.7770000
.
.
#baby_lis_mommy #baby_lis_hotel #מלונית  #ביתחוליםליס #לידה #לידהראשונה #חדרלידה #תשעהירחילידה #מלוניתבייביליס
  • קירה אברבוך, אחות בתינוקיה של מלון בייבי ליס, תמיד אהבה לתת עצה טובה לאורחות לגבי הטיפול ברך הנולד. בזמנים אלה, היא מרגישה שהיא באיזשהו מקום גם תחליף להיעדר דמות הסבתא, שמנועה מלבוא לבקר את היולדת.
"עכשיו ״לדאגות הקבועות״ של ההורים התווספו עוד דאגות הקשורות לווירוס", היא מספרת. "הם לא יכולים לקבל חיבוק ותמיכה מהסבים והסבתות ומהחברים, או לצאת לטיולים בחוץ - ובעצם נותרים די לבד במערכה החדשה. לכן יותר מתמיד חשוב לנו - אנשי הצוות הרפואי של בייבי ליס - שההורים יצאו מאיתנו עם כמה שיותר כלים לטיפול יומיומי בתינוק. ובעיקר חשוב לנו לשמור על רוח טובה כי גם זה יעבור. אני נפרדת מכל אורחת במלונית בתקווה שבלידה הבאה נפגש בשגרה רגועה ובריאה יותר.
איך המצב השפיע על השגרה בתינוקייה? "אנחנו מקפידות שיהיו מעט אנשים בו זמנית בתינוקיה עצמה. בוטלו הדרכות קבוצתיות אז עושים הדרכות אישיות וקטנות. וכמובן יש הקפדה יתרה על נקיון והייגיינה. אם יש משהו מנחם ונורמלי בימים לא פשוטים אלה, זה לראות את האושר שקורן מעיניהם של ההורים הטריים. למרות הדאגות, החרדה והמתח, שמחכים מחוץ לבועת המלונית, הם חווים את הרגש האנושי הזה - שמחה על הולדת תינוק חדש. מודה שזה מחזק גם אותי".
.
#מלונית #מלוניתבייביליס #baby_lis_mommy #baby_lis_hotel #ביתחוליםליס #לידה #הנקה
המומחים שלנו מדברים
Play Video Play Video Play Video