מניקה? אל תפסיקי לשתות תה

18 פברואר, 2020

על נשים מניקות מוטלות לא מעט מגבלות כדי שלא יועברו חומרים אסורים לתינוק. יגידו לכן שלא כדאי לשתות את הקפה האהוב עליכן, ושיש להימנע לגמרי משתיית יין. אבל מה עם תה, שכה נעים לשתות בחורף?

נטעלי קירשטיין, התזונאית הקלינית של מלון בייבי ליס עושה סדר בדברים.תה צמחים ותה אנגלי, שתי החליטות הפופולריות ביותר, מכילים קפאין.  הראשון בכמות של 30 מ"ג לספל והשני של 50 מ"ג לספל. "הקפאין עובר דרך חלב האם אל זרם הדם של התינוק", מסבירה קירשטיין. "בחודשים הראשונים לאחר הלידה, הכבד של התינוק אינו בשל מספיק כדי לפרק ביעילות את הקפאין המועבר מחלב האם. הקפאין יכול ליצור עוררות ואי שקט אצל התינוק. לכן, אני ממליצה לצרוך במשורה".ברור שהשמירה על בריאות התינוק היא בראש סדר העדיפויות, והיות שחלב האם נוצר מרקמת הדם של האמא חשוב להתייחס ברצינות לחומרים שהאמא המניקה מכניסה אל הגוף באמצעות אכילה ושתייה. תה מותר לשימוש: תה אנגלי, קמומיל, נענע, שומר. חליטות אלה מתאימות בכמות מתונה של 1-2 ספלים ביום. יש לשים לב להשפעה על ייצור החלב. תה שאינו מותר לשימוש: אלה החליטות שבשל השפעה שלילית על ההנקה או כי אין עליהן מספיק מידע נחשבות לכאלה שאינן לגמרי בטוחות לשימוש: לימונית, קינמון, אכיניציאה, יסמין, שיבה, הל, סרפד, סמבוסק, מרווה ועוד.

אם את שותה תה בזמן ההנקה יש מספר טיפים שכדאי שתיקחי בחשבון:

  1. בחרי תה שמכיל כמות נמוכה של קפאין והקפידי לא לשתות יותר מספל או שניים ביום.
  2. שימי לב שבחרת בחליטת צמחים שאינה פוגעת בהנקה וביצור החלב.
  3. במידה ואת סובלת מאלרגיה לצמחים או לאבקנים כדאי שתמנעי משתייה של תה בתקופת ההנקה.
  4. הקפידי לקנות תה שיש עליו רשימת מרכיבים ידועה וברורה.
  5. המנעי מצמחים בעלי השפעה פרמקולוגית.
  6. התייעצי עם הדיאטנית או הרופא שלך לגבי חליטות עדיפות.

נכון שזה נשמע מעט מלחיץ, אבל הביטי על הצד החיובי,: ככל שהתינוק גדל ושלצד ההנקה מתבססת צריכת מוצקים ניתן להגדיל את שתיית ספלי התה ל 2-3 ספלים ליום. כמובן, יש לעקוב אחר ייצור החלב ובכל שאלה להתייעץ עם הדיאטנית או רופא הנשים שלך.

בבלוג של בייבי ליס תוכלי למצוא כתבות שבדיוק מעניינות אותך, אמא חדשה ומהממת!
אינסטגרם
Instagram did not return a 200.
המומחים שלנו מדברים
Play Video Play Video Play Video