מניקה? אל תפסיקי לשתות תה

18 פברואר, 2020

על נשים מניקות מוטלות לא מעט מגבלות כדי שלא יועברו חומרים אסורים לתינוק. יגידו לכן שלא כדאי לשתות את הקפה האהוב עליכן, ושיש להימנע לגמרי משתיית יין. אבל מה עם תה, שכה נעים לשתות בחורף?

נטעלי קירשטיין, התזונאית הקלינית של מלון בייבי ליס עושה סדר בדברים.תה צמחים ותה אנגלי, שתי החליטות הפופולריות ביותר, מכילים קפאין.  הראשון בכמות של 30 מ"ג לספל והשני של 50 מ"ג לספל. "הקפאין עובר דרך חלב האם אל זרם הדם של התינוק", מסבירה קירשטיין. "בחודשים הראשונים לאחר הלידה, הכבד של התינוק אינו בשל מספיק כדי לפרק ביעילות את הקפאין המועבר מחלב האם. הקפאין יכול ליצור עוררות ואי שקט אצל התינוק. לכן, אני ממליצה לצרוך במשורה".ברור שהשמירה על בריאות התינוק היא בראש סדר העדיפויות, והיות שחלב האם נוצר מרקמת הדם של האמא חשוב להתייחס ברצינות לחומרים שהאמא המניקה מכניסה אל הגוף באמצעות אכילה ושתייה. תה מותר לשימוש: תה אנגלי, קמומיל, נענע, שומר. חליטות אלה מתאימות בכמות מתונה של 1-2 ספלים ביום. יש לשים לב להשפעה על ייצור החלב. תה שאינו מותר לשימוש: אלה החליטות שבשל השפעה שלילית על ההנקה או כי אין עליהן מספיק מידע נחשבות לכאלה שאינן לגמרי בטוחות לשימוש: לימונית, קינמון, אכיניציאה, יסמין, שיבה, הל, סרפד, סמבוסק, מרווה ועוד.

אם את שותה תה בזמן ההנקה יש מספר טיפים שכדאי שתיקחי בחשבון:

 1. בחרי תה שמכיל כמות נמוכה של קפאין והקפידי לא לשתות יותר מספל או שניים ביום.
 2. שימי לב שבחרת בחליטת צמחים שאינה פוגעת בהנקה וביצור החלב.
 3. במידה ואת סובלת מאלרגיה לצמחים או לאבקנים כדאי שתמנעי משתייה של תה בתקופת ההנקה.
 4. הקפידי לקנות תה שיש עליו רשימת מרכיבים ידועה וברורה.
 5. המנעי מצמחים בעלי השפעה פרמקולוגית.
 6. התייעצי עם הדיאטנית או הרופא שלך לגבי חליטות עדיפות.

נכון שזה נשמע מעט מלחיץ, אבל הביטי על הצד החיובי,: ככל שהתינוק גדל ושלצד ההנקה מתבססת צריכת מוצקים ניתן להגדיל את שתיית ספלי התה ל 2-3 ספלים ליום. כמובן, יש לעקוב אחר ייצור החלב ובכל שאלה להתייעץ עם הדיאטנית או רופא הנשים שלך.

בבלוג של בייבי ליס תוכלי למצוא כתבות שבדיוק מעניינות אותך, אמא חדשה ומהממת!
אינסטגרם
 • Instagram Image
 • צולם היום בבייבי ליס >>> גם בימים קשוחים אלה, יש נחמה ואושר למראה של משפחה חדשה נוצרת. #תינוק בן יומו מצליח להעלות חיוך, להמיס לב, להשכיח במעט את הדאגות. 
בייבי ליס - אי של שפיות. להזמנות: 03.7770000
.
#לידה #מלוןבייביליס #מלוניתבייביליס #ביתחוליםליס #לידה #הנקה #תינוקחדש #תינוק #baby_lis_mommy #baby_lis_hotel #הורות #משפחה #לידהקלה #linux_ii
 • עדכון חשוב ליולדות >>>
🆕
בית החולים ליולדות ליס מאפשר לעבור למלון בייבי ליס שעתיים לאחר הלידה.
בשל היערכות איכילוב למצב הנוכחי, יולדות יוכלו לעבור ישירות מחדר הלידה למלונית, וזאת לאחר קבלת אישור רפואי.
בהתאם לכך, אנו בבייבי ליס ערוכים לקבלת יולדות, מייד אחרי הלידה.
 לידיעתכן, ניתן להגיע למלון גם ללילה אחד בלבד 👶 הולכים לקראתכם: בן הזוג יוכל להצטרף אלייך לשהות במלונית ללא עלות *המלון שומר לעצמו את הזכות לשנות את ההטבה בכל עת.
לפרטים והזמנות: 03.7770000
.
.
#יולדות #לידה #מלוןבייביליס #מלוניתבייביליס #ביתחוליםליס #איכילוב #הנקה #לידהקלה #baby_lis_mommy #baby_lis_mommy #אמאטריה #חדרלידה #לידהקלה
 • יולדת בקרוב? דווקא עכשיו הכי נכון להגיע לבייבי ליס!
השמירה על הבריאות היא הדבר הכי חשוב, ולכן שעתיים בלבד אחרי הלידה כבר תוכלי להיות במקום הכי בטוח עבור תינוקך ועבורך. 
בייבי ליס- אי של שפיות בתקופה מתוחה || ניתן להזמין לילה אחד || לבירורים והזמנות 03.7770000 או באתר www.babylis.co.il
.
.
#מלוניתבייביליס #ללדת #לידה #ביתחוליםליס #הנקה #תשעהירחילידה #תשעהחודשים #baby_lis_hotel #baby_lis_mommy
 • עדכון חשוב ליולדות: בית החולים ליולדות ליס מאפשר לעבור למלון בייבי ליס שעתיים לאחר הלידה.
בשל היערכות איכילוב לקליטת חולי #קורונה, #יולדות יוכלו לעבור ישירות מחדר הלידה ל#מלונית, וזאת לאחר קבלת אישור רפואי.

בהתאם לכך, אנו #בבייביליס ערוכים לקבלת יולדות, מייד אחרי הלידה. לידיעתכן, ניתן להגיע למלון גם ללילה אחד בלבד.
לשאלות נוספות ובירורים ☎️03.7770000
.
.
#baby_lis_mommy #baby_lis_hotel #מלונית #ביתחוליםליס #לידה #לידהראשונה #חדרלידה #תשעהירחילידה #מלוניתבייביליס
 • קירה אברבוך, אחות בתינוקיה של מלון בייבי ליס, תמיד אהבה לתת עצה טובה לאורחות לגבי הטיפול ברך הנולד. בזמנים אלה, היא מרגישה שהיא באיזשהו מקום גם תחליף להיעדר דמות הסבתא, שמנועה מלבוא לבקר את היולדת.
"עכשיו ״לדאגות הקבועות״ של ההורים התווספו עוד דאגות הקשורות לווירוס", היא מספרת. "הם לא יכולים לקבל חיבוק ותמיכה מהסבים והסבתות ומהחברים, או לצאת לטיולים בחוץ - ובעצם נותרים די לבד במערכה החדשה. לכן יותר מתמיד חשוב לנו - אנשי הצוות הרפואי של בייבי ליס - שההורים יצאו מאיתנו עם כמה שיותר כלים לטיפול יומיומי בתינוק. ובעיקר חשוב לנו לשמור על רוח טובה כי גם זה יעבור. אני נפרדת מכל אורחת במלונית בתקווה שבלידה הבאה נפגש בשגרה רגועה ובריאה יותר.
איך המצב השפיע על השגרה בתינוקייה? "אנחנו מקפידות שיהיו מעט אנשים בו זמנית בתינוקיה עצמה. בוטלו הדרכות קבוצתיות אז עושים הדרכות אישיות וקטנות. וכמובן יש הקפדה יתרה על נקיון והייגיינה. אם יש משהו מנחם ונורמלי בימים לא פשוטים אלה, זה לראות את האושר שקורן מעיניהם של ההורים הטריים. למרות הדאגות, החרדה והמתח, שמחכים מחוץ לבועת המלונית, הם חווים את הרגש האנושי הזה - שמחה על הולדת תינוק חדש. מודה שזה מחזק גם אותי".
.
#מלונית #מלוניתבייביליס #baby_lis_mommy #baby_lis_hotel #ביתחוליםליס #לידה #הנקה
המומחים שלנו מדברים
Play Video Play Video Play Video