אם את תוהה איך ניתן להקל את תהליך הלידה – יש לנו סוד שיעזור לך!

18 יולי, 2021

עוד לא שמעת על זה?! אנחנו כאן כדי לשתף אותך בסוד שיקל על הלידה שלך. שירות חדש, שהכניסו בבית החולים ליס: דיקור סיני, מגע ושיאצו כאמצעי לקידום הלידה.
.
צוות בייבי ליס מורגל לשמוע את חוויות הלידה של האורחות, שמגיעות למלון הישר מבית החולים ליולדות. הנושא שהכי מדובר כעת הוא על כך שמשהו חדש קורה ב"ליס".

אנה אמסלם (35) ילדה את בנה ריף ב 22.6.21. בלידה הרביעית, היא הגיעה לבית החולים ליולדות ליס בתאריך המשוער והופנתה ממיון יולדות לחדרי הלידה.

ואז החל תהליך הלידה, שארך חמש שעות. "כשהגעתי, היתה פתיחה שלוש, אך כעבור שעתיים לא הייתה שום התקדמות", היא משחזרת. "כשכבר הייתי אובדת עצות, נכנסה לחדר אישה עם מבט טוב בעיניים, הציגה את עצמה – רויטל – והציעה לי לנסות דיקור סיני. הייתי קצת סקפטית, אבל הייתה בי נכונות גבוהה לקדם את הלידה. מה גם, שאם לא יעזור – זה לא יזיק. רויטל המקסימה החדירה מחטים בשוק ברגל, ביד ובאוזניים, ולאחר מכן עשתה לחיצות בכפות הרגליים".

הטיפול נמשך 45 דקות ובפעם הבאה שהמיילדת בדקה את אנה, היא כבר הייתה בפתיחה של שמונה. "לאחר חצי שעה, התחלנו לחיצות – והחמודי שלי בא לאוויר העולם!", היא מסכמת בסיפוק.

מה, לדעתך, הייתה התרומה של הדיקור לקידום הלידה?

"זה מאד קיצר את הלידה. אם רויטל לא הייתה מגיעה, אין לי ספק שהלידה הייתה אורכת זמן רב יותר. גיליתי שזה פלא! ממש קסם!".

מדהים! אבל הדיקור כאב?

"ממש לא. זה היה מאד נעים, מרגיע ומפנק. הדיקור היה חוויה נהדרת, ואני ממליצה עליה מכל הלב. פשוט תבקשו את זה!".

חן הללי כהן, עוד יולדת שעברה דיקור, כתבה לרויטל על הקסם הזה, שהיא לא ציפתה לו ולא דמיינה אותו: "את בטח לא תזכרי אותי, אבל אני ובעלי נזכור אותך לנצח נצחים. כל פעם ששואלים אותי איך עברה הלידה, אני מחייכת וישר מתחילה לספר עלייך. את מלאך. כל יולדת זקוקה לקסם שלך, שהופך את הלידה לחוויה מדהימה ולא טראומטית. כשאני שומעת על סיפורי לידה לא נעימים, נצבט לי הלב שאותה יולדת לא זכתה ללדת כשאת במשמרת! מהרגע שסיימת את הקסם שלך בחדר לידה, התינוקת שלנו הייתה בחוץ תוך עשרים דקות – ועוד בלידה הראשונה! נסעתי שעה וחצי עם צירים כדי ללדת באיכילוב, כי ידעתי שהצוות שם מדהים. מה שלא ידעתי זה שיש שם קוסמת!".

עבור נשים רבות הלידה היא תהליך חדש ולא מוכר. אך גם אלה שכבר עברו לידה או שתיים עדיין חוות את הלידה כאירוע מרגש וייחודי.

בבית החולים ליולדות ליס, הצוות עושה ככל יכולתו כדי להיות עם היולדת ולתמוך בה, בזמן שהיא קשובה למסרים של הגוף שלה ולצרכים של העובר שמספר לה, בדרכו, למה הוא זקוק כעת.

"יולדות רבות תוהות איך הדיקור הסיני יכול לעזור להן", מספרת מנהלת הרפואה המשלימה ב"ליס", רויטל לב ארי, שעובדת בחדרי הלידה "בליס" ומטפלת ביולדות לפי הצורך. "ברוב המקרים, לאחר טיפול שכולל לחיצות ונעיצת מחטים קטנות, מגיעה פריצת הדרך והלידה מתקדמת".

"אני מסבירה שהדיקור הסיני עשוי להיות אפקטיבי בשיפור זרימת הדם, בהקלה על אזורים כואבים ובהפגת מתחים. אחת ההשערות היא כי הדיקור הסיני גורם להפרשת אנדורפינים מהמוח, מה שמרפה את שרירי צוואר הרחם ותומך בתהליך הלידה. הדיקור יכול לעשות דברים נוספים כגון השפעה על מצג העובר, אורך ועוצמת הצירים, סדירות הצירים ועוד".

מחקר מבוקר שנעשה על דיקור כהכנה ללידה נערך על 140 נשים טרם לידתן הראשונה. 70 קיבלו דיקור, 70 לא קיבלו. בקבוצת הנשים שלא טופלו בדיקור משך הלידה הממוצע היה שמונה שעות ושתי דקות. בקבוצה שטופלה בדיקור לפני הלידה משך הלידה היה שש שעות ו-36 דקות.

רויטל, באיזה שלב של הלידה את יודעת שכדאי לערב דיקור?

"למעשה, בכל שלב של הלידה ניתן לשלב דיקור. אני עושה ליולדות דיקור לפני לידה, במהלך התפתחות הלידה – ואפילו בשלב הלחיצות. המטרה העיקרית של טיפולי הדיקור והמגע היא לקדם את הלידה בכל שלב של התהליך".

באילו אזורים בגוף את שמה את המחטים?

"לרוב באזור הידיים, הרגליים, ולעתים גם באוזניים ובכתפיים. לא בבטן 😊".

מה העצה החשובה ביותר שאת יכולה לתת ליולדת לפני הדיקור?

"סבלנות היא הדרך המהירה מכולן. ככל שאנחנו יותר לחוצות שזה יקרה כבר – ככה הלידה יותר מבוששת לבוא. וברגע שאנחנו מרפות, נהנות, שמחות ומקבלות את המצב – הדברים זורמים. חוץ מסבלנות, עלייך להכין את עצמך ללידה, לפחות חצי ממה שהכנת את עצמך לחתונה".

כמה זמן נמשך הדיקור עד להוצאת המחטים?

"בין 20 ל-45 דקות. משך הטיפול נקבע לפי המצב, לפי האבחנה ולפי הצורך של היולדת".

איך את חווה את העזרה שלך ליולדת?

"מבחינתי, זאת זכות גדולה להיות עם הנשים ברגע הכי משמעותי בחייהן ולעזור להפוך את הרגע הזה לחוויה טובה, מעצימה וקלה יותר".

איך היולדות מגיבות כשאת נכנסת לחדר?

"התגובות מאד משתנות. חלק כבר שמעו עליי או על השירות – והן מאד שמחות. אחרות, מוכנות בשלב הזה לנסות כל דבר כדי להתקדם. יש גם כאלה שחוששות ומתלבטות. יש גם כאלה שלא מעוניינות".

אם אתן אוטוטו יולדות, רשמו לפניכן שהטיפול בדיקור סיני, עיסוי ושיאצו מוצע ליולדות ב"ליס" והופך את הלידה – כמו במטה קסמים – לקלה יותר. אז אל תשכחי לבקש את זה כשאת מגיעה ללדת!

בבלוג של בייבי ליס תוכלי למצוא כתבות שבדיוק מעניינות אותך, אמא חדשה ומהממת!
אינסטגרם
Instagram did not return a 200.
המומחים שלנו מדברים
Play Video Play Video Play Video