נעה רוזין, מגישת טלוויזיה ויוצרת תוכן קולינארי, ילדה בן שני (מזל טוב!) ומספרת על חוויית הלידה שלה

17 ספטמבר, 2021

"הלידה של אורי, הבכור שלי, היתה לידה קשה מאד", היא נזכרת. "הייתי בת 28, חמושה בביטחון שהקנה לי הספר שאמא שלי כתבה "המדריך הישראלי להריון ולידה. הגניקולוג שלי, עמוס בר, הוא מי שכתב איתה את הספר וגם הוציא אותי מהבטן שלה.

ופייר?

האמנתי בכל נפשי שלידות נראות כמו ב"בייבי בום": לוחצים קצת, ואז קובי אפללו יוצא עם כינור ושר: "הנה הרגע, הנה באה השעה", כולם בוכים, מוחאים כפיים ובכלל לא כואב.

איזה קובי אפללו ואיזה נעליים.

מצאתי את עצמי עוברת ואקום, מלקחיים, לחיצות על הבטן… ובסוף מובלת לניתוח חירום, שמרוב השאננות אפילו לא קראתי עליו את הפרק בספר…

וכל זה קרה בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק. אין לי מילה רעה להגיד על בית החולים, להיפך. פשוט חוויית ההתאוששות מהטראומה שזה עתה עברתי היתה במקום שחברתית ותרבותית היה זר לי ובודד כל כך…

שתבינו עם איזה משקל נפשי הגעתי ללידה השנייה. ופייר? פחדתי פחד מוות להיכנס שוב לחדר לידה, רק מהמחשבה על חוסר הוודאות שמחכה לי שם. לאורך ההיריון השני עלו לי פלאשים מהרגעים הקשים האלה, וכל פעם שהם צפו – נעתקה נשמתי ונכנסתי לפאניקה.

ביום חמישי, 26.8, הגענו לאיכילוב. אני לא יודעת אם זה אריאל, בעלי, הדיקור או הצוות המעולה שהקיף אותנו בבית החולים – אבל הרגשתי הכי מוכנה שיש!

פרופסור יריב יוגב, בידיו המופלאות, ניתוח אותי – אבל דווקא היד הזו שלו, שהיתה מונחת על פניי, הייתה עבורי עולם ומלואו.

"איזה שיר תרצו שיתנגן ברקע כשהוא ייצא לאוויר העולם?", שאל יוגב בקולו המרגיע. "שיר החופה שלנו, 'זה בראש שלך' של אריק איינשטיין", ענינו.

"בואו נסגור על 'אהבה ממבט ראשון' של איינשטיין?", הוא שאל מחויך – וכך היה!

"פרופסור", לחשתי לו, "זה היה מהיר יותר ממשלוח של וולט".

נכנסתי לחדר התאוששות בהיי מהניתוח. העובדה שהחוויה הזו עברה טוב יותר מכפי שדמיינתי אותה לא אפשרה לי להירגע.

בסלפי שצילמתי עם מיכל, האחות שאחראית על חדר ההתאוששות, רואים שאני לא מאמינה שאני דקות אחרי ניתוח.

הדרך הטובה ביותר להחלים מקיסרי היא לקום וללכת.

"אחרי ההתאוששות מהלידה עלינו למחלקה", היא מספרת. "שמעתי עליה רבות והיא אכן יפה, מרווחת ונעימה. אחרי יומיים של אשפוז במחלקה עברנו למלון בייבי ליס. כחלק מניהול הלידה היה לי ברור שהפעם אני נותנת לעצמי זמן. לחזור הביתה אחרי 48 שעות זה שוק רציני וחברות יודעות דבר המליצו לי בחום להשקיע עוד יומיים בבייבי ליס.

וכיאה לאורחת במלון, מה אני עושה תמיד? מצלמת את החדר כדי שתדעו איך הוא נראה בפנים. הפעם לא השארתי את אריאל מאחור.

ועכשיו ברצינות: איזו החלטה חכמה הייתה לעבור לכאן. המחלקה הייתה מצוינת, אבל יש משהו בתחושה שאת אורחת במלון (עם תינוקיה 24/7) שהוא הרבה יותר מרגיע.

לא צחקתי כשאמרתי מלון. הזמנו את ארוחת הבוקר לחדר ופשוט ישבתי ובהיתי בה כמה דקות. הכי קרוב לבראנץ' של שישי בבוקר שהייתי בו בחודשים האחרונים. ואז הגיע האורח החשוב ביותר, האח הגדול. נכנס לחדר וביקש להכין ברכה לאחיו הקטן. אני שלולית!

ואחרי יומיים נעימים ורגועים, מתכוננים לצאת מבייבי ליס הביתה".

על החוויה המלאה של נעה תוכלו ללמוד בקישור >>> https://bit.ly/2XfdYWd

בבלוג של בייבי ליס תוכלי למצוא כתבות שבדיוק מעניינות אותך, אמא חדשה ומהממת!
אינסטגרם
Instagram did not return a 200.
המומחים שלנו מדברים
Play Video Play Video Play Video